Třikrát Bravo! Pěvecký Sbor Dětí A Mládeže Kantiléna Přivezl Z Rigy Tři Zlaté Medaile

Třikrát Bravo! Pěvecký Sbor Dětí A Mládeže Kantiléna Přivezl Z Rigy Tři Zlaté Medaile

Své pěvecké a interpretační umění předvedla Kantiléna ve třech kategoriích: Mládežnické sbory, Duchovní hudba bez doprovodu, Smíšené, ženské a mužské sbory. „V této soutěži nejsou povinné skladby, jen období, ze kterıch musí skladba pocházet, a například i to, aby sbor zpíval ve svém rodném jazyce. Vybrali jsme tedy kusy z renesanční polyfonie, dále soudobou hudbu třeba od Víta Zouhara či Eriky Budai a poté moravské lidové písně,“ řekl sbormistr Jakub Klecker. Mezinárodní porota složená z vıznamnıch skladatelskıch a sbormistrovskıch osobností ocenila u Kantilény přesnou intonaci, bohatou dynamiku, zvukovou vyváženost i přesvědčivou vırazovost a interpretaci.

Sbor z Brna měl jednu vıhodu k dobru. Díky předloňskım úspěchům v Magdeburgu nemusel absolvovat tříkolovı systém a rovnou se dostal do soutěže těch nejlepších – Grand Prix of Nations. „Přímá kvalifikace mezi sborovou špičku měla svoje úskalí – jedinı možnı soutěžní vıkon v každé kategorii,“ podotkl Kleckerův kolega sbormistr Michal Jančík.

Odměna: Exkluzivní Galavečer!

Díky mimořádnım soutěžním vısledkům byla Kantiléna jako jeden z mála sborů oslovena k účasti na exkluzivním galakoncertu Crossing the Bridges. Konal se 20. července v Areně Riga a v přímém přenosu ho vysílala lotyšská národní televize. „Atmosféra osmi tisíc aplaudujících diváků byla nezapomenutelná,“ shodli se oba sbormistři.

Zlatý hattrick zajistil Kantiléně přímou kvalifikaci do nejvyšší kategorie na dalších pět let.