Vánoční matiné Magdalenky a Kantilénky

Datum: 
Neděle, 18 Prosinec, 2016
Čas: 
10:30
Místo: 
Besední dům, Brno

Přijďte se naladit vánočním příběhem, který jsme pro vás letos nachystali...

Betlém – vánoční příběh s koledami je zastavením se a zamyšlením nad smyslem Vánoc. Je to příběh o narození dítěte, které změnilo svět, také je to příběh o lásce a nenávisti, o pokoře i pýše, soucitu a obdarování. Je to příběh o Betlémě, Marii, Hvězdě, Herodesovi, Andělu a zázraku.

Příběh se začíná odehrávat narozením Ježíška, ke kterému dovede Hvězda postupně pastýře, obyčejné lidi, maminku s dětmi, ale také vzácné krále z orientu. Zvrat v příběhu nastává, kdy se o narození nebeského krále doslechne nenávistný a pyšný král Judeje Herodes I., později zvaný Ukrutný. Na základě zvěsti svého posla nechá vyvraždit betlémské kojence. Jak vše dopadne, jak zazáří Anděl a co se stane s Ježíškem, Marií a Josefem? To je vánočním tajemstvím, které Vám děti z Magdalenky společně s Melikou Yildizovou rády odhalí, abyste mohli mít stejnou radost, jakou mají, když hrají a zpívají právě pro Vás.

Autorkou příběhu je Melika Yildizová (nar. 5. 12. 2003) žákyně 7. třídy ZŠ Sirotkova, Brno. Melika vánoční příběh nejen napsala, ale i režírovala a dala dětem hereckou průpravu.

" Každej, kdo můžeš, zpívej, kdo nemůžeš, aspoň se dívej. Svýho srdce už se neboj, svý hříchy už si neopakuj. Kdo můžeš, zpívej, ať zpívají i ti, co mají huby drátěný, co mají ruce dřevěný, co mají oči plátěný." (J. A. Pitínský - Betlém)

V Betlému zazní koledy:

Narodil se Kristus Pán

Tedy poženem

Hvězda (nápěv z angl. The first Nowell)

Uspávání Ježíška

Já malý přicházím koledovat

Tichá noc

My tři králové

Nesem vám noviny

Byla cesta ušlapaná

Vstupenky zakoupíte ZDE