Kantiléna

Kantilénka a Magdalenka vyráží na soutěž!

April 20229

Zahrada písní 2022 je 15. ročník celostátní soutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů. Koná se ve spolupráci s Unií českých pěveckých sborů.

Snímek obrazovky 2022-04-09 v 8.15.28

Na soutěž se celkově chystá více než 800 zpěváků a zpěvaček, účastnit se bude celkem 28 sborů ze všech koutů České republiky. 

Tento ročník festivalu přináší také pár novinek:

živé přenosy všech soutěžních bloků a jejich vyhlášení ONLINE (odkaz na živé sledování najdete ZDE)

instagram Zahrady písní @zahradapisni, na kterém budou organizátoři aktuálně provádět celým festivalem a nebudou chybět ani zajímavosti ze zákulisí 

Zahrada písní je soutěžní festival dětských pěveckých sborů. Již od roku 2006 ho pořádá DPS Svítání ve spolupráci s UČPS. Soutěží se ve čtyřech kategoriích rozdělených podle průměrného věku děti ve sboru (3-8, 9-12, 13 -18 let). IV. kategorie je určená pro smíšené sbory dětí a mládeže (maximální věková hranice je 22 let.) Všechny mají povinnou jednu lidovou píseň, kategorie III. A IV. navíc jednu skladbu a capella. Hlavním cílem celé přehlídky je možnost setkání sborů z celé České republiky různých úrovní, předávání si zkušeností a velmi pozitivně je oceňováno i setkání sbormistrů s porotou a poznámky k jednotlivým výkonům. Aby byl hlavní cíl naplněn, je celý soutěžní den rozdělen do bloků, kdy se vzájemně prezentují sbory stejně kategorie. „Zahrada písní“ si už začíná pomalu zajišťovat své místo mezi jinými soutěžemi v České republice a jsme rádi, že si ji některé sbory oblíbily natolik, že se do Prahy opakovaně vrací.

Držte nám palce, ať se dětem z přípravných oddělení daří a podaří přivézt medaile! :-)

Contact Us

By submitting the form, you agree to the terms of personal data processing.We will never sell or share your personal data with other organizations.

Our Supporters