Aktuality
 

VI. reprezentační ples Kantilény - Ples v barvách duhy

Srdečně vás zveme na VI. reprezentační ples Kantilény, který bude přímo hrát barvami.

K tanci i poslechu hrají opět Duo Apeiron tzn. Ševčíci.

Projekt CD Bambulín

Podpořte náš projekt na HIT HITu a podpoříte dobrou věc. 

Vše o projektu a jak ho podpořit se dozvíte ZDE, tam vám také děti z Magdalenky spolu s autorem písní a sbormistryní Veronikou poví důvody proč vše vzniká.

A pokud byste chtěli vědět ještě více, pak na vás čeká možnost večeře se sbormistryní Veronikou a produkční Helenou, které se moc těší, až vám prozradí všechny žhavé novinky z natáčení...

Pozvání do pořadu Dobré ráno

Po našem úspěchu na soutěži v lotyšské Rize, kde jsme získali celkem 3 zlaté medaile, jsme dostali pozvání do pořadu Dobré ráno. Zdá se, že i Česká televize lituje, že nemohla být u našeho úspěchu s námi, a tak chce alespoň formou několika vstupů přiblížit divákům po celé České republice, jak taková účast na mezinárodní soutěži vypadá. Sbormistři Jakub Klecker a Michal Jančík budou povídat o tom, co vše soutěži předchází, jak probíhají přípravy, jaká jsou úskalí, ale také to, jak nezapomenutelné zážitky jsou to nejen pro ně, ale hlavně pro zpěváky a zpěvačky.

Vítej, zlatý hattricku!

Kantiléna, sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno, zavítala po dvou letech na 3rd European Choir Games, konané tentokrát v lotyšské Rize ve dnech 16. - 23. 7. 2017, kde vybojovala 3 zlaté medaile.

Hudba na kole 2017

Budeme překvapením festivalu Hudba na kole 2017

Přijeďte na kole a ochutnejte hudbu různých žánrů v krásných místech jižní Moravy a Dolního Rakouska - na 15 zastávkách Lednicko-valtického areálu a dolnorakouského Weinviertelu.

Zahájení je v 10 hod. ve Valticích na zámku (dvůr u koníren).

Nás uslyšíte na různých místech, ale budete muset mít štěstí anebo nás pronásledovat -–> budeme totiž jednotka v pohybu.

V. reprezentační ples Kantilény

Vážení přátelé,

srdečně vás zveme na V. reprezentační ples Kantilény, a protože "někdo to rád horké", bude letošní téma gangsterské... :-)

Kdy:
SOBOTA 11.2. 2016  19:00 - 1.00

Kde:
Besední dům, Komenského nám. 8, Brno

Advent a Vánoce s Kantilénou

Vánoce se blíží a my se na vás budeme těšit na našich koncertech...

Slavíme 60 aneb 24 hodin s Kantilénou

Milí zpěváci, 

vyvěšujeme podrobnější program na víkend 24. a 25. 9. 2016.

SOBOTA

- 14:00 - sejdeme se v Besedním domě

- zapějeme si společně pár hitovek v Hlaholně (noty zašleme na Váš e-mail, stačí si o ně napsat na helena.chovitkova@kantilena.cz)

- zavzpomínáme si u výstavy fotek (pohledejte i ty své a přineste s sebou, budou se hodit)

Kantiléna slavila v kruhu rodinném své 60. narozeniny

V pátek 24. června 2016 oslavila Kantiléna zakončení 60. sezóny netradičním způsobem.

Dva parníky utvořily jeden “katamarán” a vyrazilo se vstříc hradu Veveří.

Zpívalo se, tančilo, jedlo a pilo, neboť bylo co oslavovat. 

Kantiléna slaví 60. narozeniny!

Slavíme 60. narozeniny! A to je číslo, které stojí za pozornost. Vědoma si toho je i Česká televize, a tak vznikl dokument s názvem Kantiléna. Svou premiéru bude mít 26. dubna na stanici ČT art v cyklu pořadu Terra musica.

V dokumentu budete mít možnost shlédnout jak zakladatele a dlouholetého sbormistra Ivana Sedláčka alias Eiffela, tak současné sbormistry. Jakub Klecker, Michal Jančík a Veronika Hrůzová vás nechají nahlédnout pod pokličku současné Kantilény a prozradí pár receptů na „lahodu, pohodu a harmonii“.

Stránky